TAŞLARLA ŞİFALANMA

IŞIK KİŞİSEL GELİŞİM

Taşlarla Şifalanma

Taşların etkisi, taşın bünyesinde bulunan belirli orandaki minerallerle, bedendeki mineralleri en uygun seviyeye getirmesi ve dengelemesi ile oluşuyor. Bedenin kimyasında bulunan mineraller ve vitaminleri dengeli ise insan fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı diyebiliriz. İnsan sadece yemeklerden mineralleri alamayabilir, taşlarda bulunan ve asırlar boyu oluşumunu tamamlayan bu mineralleri tensel temasla alabiliriz. Bedenimiz de elektriksel bir akım vardır. Bu elektrik akımını içinde farklı mineraller bulunan taşlar etkiler. Şöyle bir örnek verebilirim, nasıl mıknatıstaki aynı kutuplar birbirini iter, ya da farklı iki kutup birbirini çekerse, işte bunun gibi bir etki diyebiliriz taşların bedendeki etkisini. Doğru taş kullanıldığında ve uyumlandığında etkisi mutlaka olacaktır.
Değerli taşlar, renkleri ve göz alıcı parlaklıkları nedeniyle ilk çağlardan beri insanların ilgisini çekmiştir. O zamanlarda bile insanlar için her değerli taşın özel bir anlamı vardı. Örneğin; Kızılderililer, üzerinde turkuaz taşıyan kişilerin kemiklerinin kırılmayacağına inanırlar ve savaşta bu taşı kalkanlarının üzerine işlerlerdi. Ayrıca yosun akik taşının susuzluğu giderdiğine inanılır ve bu amaçla kullanılırdı. Diğer yandan kimi kültürlerde Turkuazın önemli bir yeri olduğundan ve kötü etkilerden korunma amaçlı olarak kullanıldığından, bir çok kaynakta bahsedilmektedir. Hindistan’da kadınlar negatif elektrik yükünü ayaklardan toprağa geçirdiğine inandıkları için hala daha ayak parmaklarına obsidyen yüzük takmaktadırlar. Kimi kültürlerde, zebercet taşını, karanlık yerlerden geçerken duyulan korkuyu yenmek için takarlardı. Çok daha eskilere bakarsak, Atlantis’te enerji elde etmek kuvars kristallerinden faydalanıldığını görürüz. Değerli taşlarla tedavi ve taşların insanlar üzerindeki etkileri, bizim kültürümüzde pek bilinmeyen ancak diğer medeniyetlerde yaygın bir şekilde kabul edilmiş ve zamanımızda araştırmalara konu olmuş bir kültürdür. Türk ve İslam kültüründe yer aldığına ilişkin örnekler bulunmaktadır. Örneğin Mevlana’nın Mesnevi’sinde, tasavvuf ile ilgili bazı eserlerde ve daha pek çok eserde taşların etkilerinden bahsedilmiştir.
Televizyonunuz, monitörünüz, cep telefonunuz, yakınınızdaki bir baz istasyonu… Düşündünüz mü hiç; bunların hiçbiri bedeninizle temas halinde olmadığı halde sizi nasıl etkileyebiliyorlar? Manyetik alanlarının etkilediğini düşünmeniz doğrudur. Dünyamızdaki canlı ya da cansız, her şeyin ve taşların da bir enerji alanı vardır ve enerji alanları kesişen her şey birbirini etkiler.
Taşlar yıllar içinde oluşumlarını tamamlayarak içinde barındırdıkları mineralleriyle bizim bedenimizi doğru kullanıldıklarında olumlu etkiler ve hastalıklarımızın tedavilerinde bize destek sağlarlar. Isparta’da paylaştığımız konular ile taşları doğru kullanmanıza ve size en uygun taşın hangisi olduğuna karar vermenize yardımcı olacak merkeze gidebilir yada 0505 6139234 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.
Bu konudaki örnekleri ve açıklamaları çoğaltmak mümkün. Burada yazdıklarım taşların büyülü dünyasına ve onların faydalarına dikkat çekmek içindi. Değerli taşları tanıyan pek çok kişi onları kullanarak bizzat bu faydaları kendileri yaşıyor ve değerli taşların etkilerini biliyor. Denediğinizde bunu siz de apaçık görecek ve yepyeni bir dünyaya adım atacaksınız.

TAŞLAR VE ÖZELLİKLERİ

KUVARS
Kuvars ve Dağ Kuvars olmak üzere bildiğim 5 çeşidi var. Radyo,bilgisayar ve televizyon gibi cihazların radyasyon yaymararını en aza indirir ve bu cihazların daha verimli çalışmasını sağlar.Vücudu negatif enerjisini temizler, sevgi, şefkat duygularını güçlendirir.Kıvrak bir zeka oluşturur.Gözleri güçlendirir ve tiroit bezinin daha iyi çalışmasını sağlar.Vücuttaki toksinlerin atılmasını kolaylaştırır.

AMETİST
İnsan bedenindeki fazla elektiriği alır, bu suretle hem beyin gücünü arttırır, hem stresi azaltır, endişe ve korkuları yenmenize yardımcı olur.Doğru karar veren akıl ve mantık gücü verir.Kanı temizler, kanser oluşumunu engeller, bağışıklık sistemini güçlendirir, kulak sağlığını korur, ağrı ve sızıları hafifletir, bedeninizi dinç tutar.

YAKUT
Elmas, Zümrüt ve Safir gibi en değerli süs taşı olarak bilinen Yakut sertlik derecesi Elmastan sonra ikinci sırada gelmektedir.Kuran’ı Kerimde geçen değerli taşlardan biridir.Bağışıklık sistemini destekler, kan dolaşım sistemini düzenler, kan hastalıklarınakarşı koruyucu ve iyileştiricidir,yüksek ateşi düşürür, enfeksiyon hastalıklarına karşı bedene direnç verir, kadınlarda adet düzensizliğini düzene sokar ve ağrısız geçmesini sağlar,zorluklarla mücadele gücüverir ve bedeni dinçleştirir.

AKİK
Agat veya Akik olarak ünlenen taşlr,kırmızı, gri, beyaz, mavi, kahverengi ve yeşil karışımı renklerdedir. Peygamber Efendimizin mühür olarak kullandığı yüzük de akik taşlıdır.Nazara karşı koruma sağlar, akıl ve mantık gücünü geliştirir, lenflerin sirkülasyonunu rahatlatır, tansiyonu dengeler, özellikle düşük tansiyonu normal seviyesine getirir, bedeni güçlendirir, kalbi güçlendirir, uykusuzluk problemlerini çözer, güzel konuşma ve yazma yeteneği verir, dikkatli olmaya ihtiyatlı hareket etmeye yardımcı olur.

ZÜMRÜT
Zümrüt, en değerli dört taştan biridir. Eski Mısırda hamile kadınların düşük yapmamasıiçin kullanılmıştır.Zümrüt, güven, huzur, sükun, ahenk uyum sağlar. Karşılıklı sevgiyi besler. Evlilikte sadakati artırır.seyahat edenler için koruyucudur, ciğerlerin sağlıklı çalışmasını sağlar, açık kalplilik ve dürüstlük sağlar.İş hayatında başarılı olmaya ve başka konularda büyük başarılar elde etmeye yardımcı olur.

MERCAN
Denizlerin akciğerleri olarak bilinen mercan Kuran’ı Kerimde geçen başka bir değerli taştır. Çok değişik renklerde bulunur; kırmızı, pembe, beyaz, mor, sarıve siyah gibi renkleri verdır.Bebekler ve çocuklar için, (yüksek ateş, öksürük, mideekşimesi, çiçek, suçiçeği gibi) çocuk hastalıklarına karşı koruyucu ve iyileştirici kabul edilir. Hafızayı kuvvetlendirir, zeka kıvraklığı verir, kişiye kararlılık ve özgüven verir, hormonsalsistemi dengeler, doğumu kolaylaştırır, psikolojik rahatsızlıklardan korur, evde huzuru sağlar.

İNCİ
Taşların Kraliçesi olarak adlandırılan bu taş çok önceleri sadece asillerin takısı olarak bilinirmiş ve sadece onların takabilirmiş. Bu taş Kuran’ı Kerim de geçen diğer taşlardan biridir.Meleklerin veya ibadet edenlerin göz yaşları olduğuna da inanılmıştır.
Alçakgönüllülüğün, iffetin, temizliğin, sevgi ve şefkatin, ışıltının, gizemin,başarının, hayırlı oluşun, hoş ve mutlu bir evliliğin simgesi olmuştur.

OLTU TAŞI
Erzurum bölgesinde çıkan bu taş pek çok rahatsızlıklara iyi gelmek tedir. Bunları şöyle sıralayabiliriz; troit bezi enfeksiyonlarında tedaviye yardım eder ve yok olmasını saylar. Böbrek, mesane ve dalağı temizler, sağlıklı çalışmasını sağlar.Astım, bronşit gibi solunum yolları hastalıklarını önler, oluşmuşsa iyileştirir.Alerjileri önler ve iyileştirir.Enfeksiyonun yayılmasını durdurur.Ağrı (sancı) bulunan beden bölümlerine sürüldüğünde ağrıyı azaltır. Özellikle romatizmal ağrılarda etkilidir.Özellikle sol el veya bilekte bulunduğunda vücutta elektrik yığılmasına engel olur, böylece depresyonu engeller.Sindirim sisteminin, özellikle bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar.Sinir sistemini güçlendirir, kemik iliği eksikliklerine karşı şifadır.İlk bakışı çektiği için, göz değmesine (nazar) karşı koruyucu etki sağlar.Akıl ve zekayı uyandırıp harekete geçirir, doğru karar vermekte yardımcı olur.Çakraları olumsuz enerjiden temizler.

AKUAMARİN
Vücudu temizler ve kuvvetlendirir. Bereket ve uğur taşıdır. Cesaretinizin kırıldığı, emeklerinizin boşa gittiğini hissettiğiniz anlarda, akuamarin sizi yüreklendirir ve güveninizi tazeler. Beden ve zihin ilişkisini güçlendirerek, sezgileri kuvvetlendirir. Kendisini taşıyan kişileri negatif enerjilere karşı korur.

AY TAŞI
Aytaşı, kişinin duygusal gerilimden kurtulmasına ve duygularini kabullenmesine yardımcı olur. Aşırı tepki verdiginiz ve endişeli oldugunuz durumlarda aytaşı sizi dengeler ve diger insanların hislerine karşı duyarlı olmanızı sağlar. İnsanlarla aranızdaki şefkat ve sempati duygularını karşılıklı olarak artırır ve kendisini taşıyan kişiye sempati kazandirir. Duygusal dengeyi saglar ve egoya karşı iyi gelir. Sezgileri ve iletişimi kuvvetlendirir. Yıldızı düşük olanların taşıdır. Nazara karşı etkilidir. Sevgililerin daha ihtiraslı olmasını saglar.Kramplara, bacak ağrılarına ve sırt ağrılarına iyi gelir. Oburluğa karşı faydalıdır.

TURKUAZ
Nazara karşı etkilidir. Kaygıyı teskin eder. Cinsel cazibeyi ve kadınlık özelliklerini artırır. Taki olarak, hergün kullanilabilecek bir taştır. Özellikle gümüş içine gömüldügünde etkisi artar ve dengeyi sağlar. Kendisini taşiyan kişilerin iyileştirici güçlerini artırır ve bilgeliklerini artırmalarına yardımcı olur. Kederli insanların kederlerını gidermede, ya da bir olayın şokunu yaşayan kişileri o halden kurtarmada faydalıdır. Onlara, bu durumdaki kişilerin ihtiyacı olan huzur duygusunu verir. Tansiyonu düzenler ve kalp hastalıklarına iyi gelir. Sindirim sorunları için; kemer tokası, bileklik ya da yüzük olarak kullanılabilir.

KAPLAN GÖZÜ
Cesareti artırır ve hayatınızın bir amaçtan yoksun olduğunu düşündüğünüz anlarda size amacınızı hatırlatır. İnsanların iyi taraflarını görmenizi sağlayarak hayat yolunda mutlulukla ilerlemenizi sağlar. Güç ve cesaret taşı olan kaplangözü; dayanıklılığınızı artırır ve engellere rağmen ilerleme isteği verir. Pürüzsüz yüzeyini okşayarak dertlerinizi ve endişelerinizi hafifletebilirsiniz. Duygulara hitap eden bir taş olduğndan dolayı sevgililer arasında rağbet gören bir hediyedir. Eger birisiyle ilişkiniz varsa kaplangözü; ilişkide bulunduğunuz insanla aranızda telepatik bir bağ kurmanızı sağlayabilir. Yüzük ya da kolye olarak kullanabilir, ya da cebinizde taşıyabilirsiniz. Kendisini taşıyan kişilerin diğerlerine karşı daha az bağımlı olmasını sağlar. Duygusal bakımdan dengeleyicidir ve inatçılığı azaltır. Kişinin olayları daha net algılayabilmesini sağlar. Kaplangözünün nazardan koruduğuna inanılır ve eskiden bu amaçla kullanılırdı. Kabuslar gören çocuklar için faydalıdır. Astım hastaları için faydaları vardır. Sindirim sistemi bozuklukları, dalak ve pankreas için faydalı etkileri vardır.