MEDİTASYON

IŞIK KİŞİSEL GELİŞİM

Meditasyon

Meditasyon derin gevşeme ve içinizdeki ruhla bağlantı kurarak evrensel bütünlüğün bir parçası olduğunuzu sağlayan bir tekniktir. Meditasyon paha biçilmez bir iyileştirme aracıdır. Meditasyon teknikleri kullanarak, kalp krizi ve sinir krizini %80 oranında azalttığı bilinmektedir. Georgetown Tıp Fakültesi’nde Prof. Dr. James Gordon, “ Hastalarıma her zaman ilaç tedavisinin yanı sıra meditasyon yapmalarını da öneririm ” dermiş. Zaten İngilizce de meditasyon ve tıp anlamına gelen medicine sözü aynı kökten gelir; ‘ özen göstermek ’ ve ‘ iyileştirmek ’tir.
Doğuda kullanılan bu eski yöntem şimdi Amerika ve Avrupa daki bilim adamlarının kabul ettiği bir yöntemdir. Pek çok insan artık bu yöntemi kullanarak hayat kalitesini attırıyor.
Meditasyon kin, nefret, öfke gibi zararlı duygulardan kurtulmaya yardım eder.
Meditasyon birçok amaç için yapılabilir. Etkili imgelemelerle yapılan meditasyonlar kişinin maddi dünyada da amaçlarına daha rahat ulaşmasını sağlar.
Meditasyon’un hedefi tüm yetenek ve gücünüzün en yüksek kaynağıyla bir diyaloğu yürütmek ve buradan da gücün evrensel kaynağına bağlanmaktır. Bedeni ve zihni sakinleştirmek sorularınızı bekleyen yanıtlarla bağlantı kurmanıza yardımcı olur.
Meditasyonda kendinizi dinleyerek kendinizi tanırsınız, sıkıntılarınızdan arınırsınız, günün stresinden kurtulursunuz, düşüncelerinizi kontrol etmeği öğrenerek hayatınız da yapmak istediğiniz değişikleri yapabilirsiniz, geçmişte yaşamış olduğunuz sıkıntılardan kurtulmak için meditasyon en etkili yöntemlerden biridir.
Sosyal medyamızdan yayınladığımız ücretsiz meditasyonlar dan yararlanabilirsiniz. Takipte kalın😊