ÇAKRA

IŞIK KİŞİSEL GELİŞİM

Çakra Nedir?

Enerji bedeninde var olan enerji organlarıdır, görevleride enerjiyi alıp bedenin kullanabileceği frekansa dönüştürmektir. Her bir çakra kendi ekseni etrafında dönen toplara benzer ve enerji üretirler.

1.KÖK ÇAKRASI:
Hayata bağlarımız ile ilgilidir. Yaşama isteği, yaşamdan zevk alma ve güven duygusuyla ilgilidir. Rengi kırmızıdır. İlgili salgı bezide adrenalindir.

2.SAKRAL ÇAKRA:
Bu çakra üreme işlevi ile ilgilidir. Beden zihin ve ruh dengesini sağlar. İnsanın yaratıcı ve canlı kılar. Rengi turuncudur. İlgili salgı bezleri yumurtalık ve prostattır.

3.SOLAR PHLEXUS ÇAKRASI:
Otonom sinir sisteminin dengeli çalışmasını sağlar huzur ve iç denge duygusu yaratır. Kendini tanıma ve kabullenme ile ilgilidir. Rengi sarıdır. İlgili salgı bezi pankreastır.

4.KALP ÇAKRASI:
Tüm çakra sisteminin merkezidir. Öfke nefret ve kırgınlık burada nötürleştirilir. Sevgi yoluyla hastalıklaın iyileşmesine yardımcı olur. Rengi Yeşil ve pembedir. Yeşil şifayı, pembe ise sevgiyi ifade eder. İlgili salgı bezi timustur.

5.BOĞAZ ÇAKRASI:
İnsanda iletişim ve kendini ifade etme merkezidir. Duygu ve düşüncelerimizi bu merkezden yaparız. Rengi mazidir. İlgili salgı bezi troid salgı bezidir.

6.ALIN (ÜÇÜNCÜ GÖZ) ÇAKRASI:
Zihinsel güçler hafıza, bilince ulaşma ve irade merkezidir. Rengi laciverttir. İlgili salgı bezi hipofizdir.

7.TEPE ÇAKRASI:
Bu çakra diğer tüm çakraların enerjisini içinde barındırır. Bu yüzden bu çakra ilahi sevgi ile doludur. Hafıza ve öğrenme ile doğrudan ilgilidir. Rengi mor, beyaz ve altın rengidir. İlgili salgı bezi epifizdir.