TAŞLARLA ŞİFALANMA

Taşların etkisi, taşın bünyesinde bulunan belirli orandaki minerallerle, bedendeki mineralleri en uygun seviyeye getirmesi ve dengelemesi ile oluşuyor. Bedenin kimyasında bulunan mineraller ve vitaminleri dengeli ise insan fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı diyebiliriz. İnsan sadece yemeklerden mineralleri alamayabilir, taşlarda bulunan ve asırlar boyu oluşumunu tamamlayan bu mineralleri tensel temasla alabiliriz. Bedenimiz de elektriksel bir akım vardır. Bu elektrik akımını içinde farklı mineraller bulunan taşlar etkiler. Şöyle bir örnek verebilirim, nasıl mıknatıstaki aynı kutuplar birbirini iter, ya da farklı iki kutup birbirini çekerse, işte bunun gibi bir etki diyebiliriz taşların bedendeki etkisini. Doğru taş kullanıldığında ve uyumlandığında etkisi mutlaka olacaktır.

Değerli taşlar, renkleri ve göz alıcı parlaklıkları nedeniyle ilk çağlardan beri insanların ilgisini çekmiştir. O zamanlarda bile insanlar için her değerli taşın özel bir anlamı vardı. Örneğin; Kızılderililer, üzerinde turkuaz taşıyan kişilerin kemiklerinin kırılmayacağına inanırlar ve savaşta bu taşı kalkanlarının üzerine işlerlerdi. Ayrıca yosun akik taşının susuzluğu giderdiğine inanılır ve bu amaçla kullanılırdı. Diğer yandan kimi kültürlerde Turkuazın önemli bir yeri olduğundan ve kötü etkilerden korunma amaçlı olarak kullanıldığından, bir çok kaynakta bahsedilmektedir. Hindistan’da kadınlar negatif elektrik yükünü ayaklardan toprağa geçirdiğine inandıkları için hala daha ayak parmaklarına obsidyen yüzük takmaktadırlar. Kimi kültürlerde, zebercet taşını, karanlık yerlerden geçerken duyulan korkuyu yenmek için takarlardı.

Çok daha eskilere bakarsak, Atlantis’te enerji elde etmek kuvars kristallerinden faydalanıldığını görürüz. Değerli taşlarla tedavi ve taşların insanlar üzerindeki etkileri,  bizim kültürümüzde pek bilinmeyen ancak diğer medeniyetlerde yaygın bir şekilde kabul edilmiş ve zamanımızda araştırmalara konu olmuş bir kültürdür. Türk ve İslam kültüründe yer aldığına ilişkin örnekler bulunmaktadır. Örneğin Mevlana’nın Mesnevi’sinde, tasavvuf ile ilgili bazı eserlerde ve daha pek çok eserde taşların etkilerinden bahsedilmiştir. 


Televizyonunuz, monitörünüz, cep telefonunuz, yakınınızdaki bir baz istasyonu...

Düşündünüz mü hiç; bunların hiçbiri bedeninizle temas halinde olmadığı halde sizi nasıl etkileyebiliyorlar? Manyetik alanlarının etkilediğini düşünmeniz doğrudur. Dünyamızdaki canlı ya da cansız, her şeyin ve taşların da bir enerji alanı vardır ve enerji alanları kesişen her şey birbirini etkiler.

Taşlar yıllar içinde oluşumlarını tamamlayarak içinde barındırdıkları mineralleriyle bizim bedenimizi doğru kullanıldıklarında olumlu etkiler ve hastalıklarımızın tedavilerinde bize destek sağlarlar. Isparta’da paylaştığımız konular ile taşları doğru kullanmanıza ve size en uygun taşın hangisi olduğuna karar vermenize yardımcı olacak merkeze gidebilir yada 0505 6139234 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.   


Bu konudaki örnekleri ve açıklamaları çoğaltmak mümkün. Burada yazdıklarım taşların büyülü dünyasına ve onların faydalarına dikkat çekmek içindi. Değerli taşları tanıyan pek çok kişi onları kullanarak bizzat bu faydaları kendileri yaşıyor ve değerli taşların etkilerini biliyor. Denediğinizde bunu siz de apaçık görecek ve yepyeni bir dünyaya adım atacaksınız.