NEFES İLE ESMA-ÜL HÜSNA

Halkla İlişkiler Uzmanı, NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu Ayla Işık, Endüstri Meslek Lisesi karşısındaki ofisinde çok farklı terapilerle insanların daha mutlu bir yaşama kavuşmasını sağlıyor. Kişisel gelişim, öğrenci koçluğu, ilişki koçluğu ve kariyer koçluğu alanlarında psikolojik destek veren Ayla Işık, Allahın 99 ismini kullanarak insanlara kendini keşfetmesini, öz benliğine dönmesini sağlıyor.
 

 Nefesle Esmaül Hüsna üzerine kitap da yazan Halkla İlişkiler Uzmanı Ayla Işık, insanlara enerji ve mutluluk veren bu terapi uygulamasıyla ilgili şu bilgileri verdi:
 

 "Allahın 99 ismini enerji boyutunda, insanları nasıl etkilediğini, bedensel etkileşimi ortaya koyuyoruz. Nefes olmadan yaşam olmaz. Nefes ve Alahın 99 ismi yani Esmaül Hüsna birbirini tamamlar. Birleşir. Bu yöntemle insan kendi öz benliğini kabul eder. Sevgiyi, merhamet etmeyi, yaratıcısının farkına varmayı ve kendisinin farkındalık yaşaması sağlanır. İnsana özgüven verir. Varlığımızın nedeni ortaya konulur. Bu terapimizde her seansta 11 esma öğretiliyor ve 21 gün ara verilir. Zihinsel-bedensel rahatlama sağlanır, iş kapıları açılır, uyku problemleri aşılır, hastalıklar iyileşir."

 Halkla İlişkiler Uzmanı Işık Kişisel Gelişim ve Yaşam Merkezi sahibi Ayla Işık, reiki evrensel yaşam enerjisi terapisi de uyguluyor. Reiki alanında master yapan Işık, şöyle konuştu:


 

 "Dünyayı gezegeler hareket ettirir. Evrensel bir enerji verdir. Bu enerji ile hastalıkların iyileşme süresi kısalır. İnsanlar hızlı bir şekilde iyileşir. Tıbba da destek olan bir terapidir. Hipertansiyon, migren ve mide problemleri reiki enerjisi ile çözümlenebilir. Metobolizma yaşı gençleşir. Bu terapinin 5 prensibi vardır. Bunlar: Bugün kızma, bugün endişelenme, bugün hayatını dürüstçe kazan, bugün yaşayan herkese saygılı ol, bugün şükret."
 

 Halkla İlişkiler Uzmanı Ayla Işık, diğer uygulamaları ve terapileriyle ilgili de şu bilgilendirmeyi yaptı:
 

Kişisel Gelişim ve Öğrenci Koçluğu: Öğrencilerin derste anlamadığı, sevmediği taraflar vardır. Burada bilinçaltı çalışması yapıyoruz. NLP teknikleri ile bilinçaltı çözümlemesi gerçekleştiriyoruz.
 

İlişki Koçluğu: Eşler arası iletişim konusunda çalışıyoruz. İşler birbirlerini anlamıyor, dinlemiyor. Bu teknikleri maalesef bilmiyorlar. Burada bu teknikleri öğretip, boşanmalarını engelliyoruz. Bu terapiyi alıp bırakın boşanmayı üzerine çocuk yapan eşler bile oldu.
 

Kariyer Koçluğu: Daha üst seviyelerde olmak isteyenlere yol arkadaşlığı yapıyoruz. İş ve meslek konusunda mutlu olmayanlarla, işini sevmeyenlerle  sıklıkla karşılaşıyoruz. Sadece işe gidiyor, zaman doldurmak için orada bulunuyor. Ortada mutluluk yok. Ya yaptığı işi sevmesini sağlıyoruz ya da iş değişikliği öneriyoruz.
 

Hamile Koçluğu: Kadınların hamileliğe adaptasyonu zor oluyor. Nefes teknikleri ile psikolojik destek veriyoruz.
 

    Doğru nefes almak, Allah ın insana vermiş olduğunu, olduğu gibi kabul etmektir. Bunu bu kadar açık ve net söyleyebilirim ki, Allahın insana verdiğini görebilmek için doğru nefes almak gerekir. Ancak o zaman gönül gözünün açılması için bir adım atmış ve Allah ın insana vermiş olduğu aklı kullanmış oluruz. Gerisi tabii ki Allah ın işidir.Ancak ben insana akıl verdim diyerek diğer varlıklardan üstün kılması boşa değildir. 
 

Allah insanın bir adım atmasını istiyor. İnsan bir adım atarsa on adım yaklaşacağını söylüyor Yaradan. İşte o yüzden önce nefesin önemini kavramakgerekir. Bize sunulanı en iyi şekilde kabul edip almalıyız ki insan olma gereğini yerine getirebilelim. Çünkü nefesini kontrol edebilen insan, hayatını kontrol etmeyide başarabilir. Vücudu dengede tutmayı başardığı için bunu gerçekleştirir. İnsan zihni, beden ve ruhtan oluşan bir yapıya sahiptir. 
 

Eğer bunlar dengede ise sağlıklı, mutlu ve olunabilir. Bir de en önemlisi, Yaradanın her an yanında olduğunu bilip ona göre hareket etmelidir.....