HASTANEDE REİKİ

Reiki Amerika daki klinikler ve hastanelerde müşteri hizmet kalitesini arttırmak için yararlı ve uygun maliyetli bir tedavi yöntemi olarak geçerlilik kazanmaya başladı. Manhattan Göz, Kulak ve Boğaz Hastalıkları Hastanesinde özel hemşire olarak görev yapan Marilyn Vega nın deyimiyle Reiki seansları hastaların daha az acı çekerek daha hızlı iyileşmelerrini sağlıyor . Reiki cerrahi müdahaleler sonrasında toparlanma sürecini hızlandırıyor, hastanın zihinsel olarak iyileşme sürecine katılımını kolaylaştırıyor ve ilaç tedavilerinin yan etkilerini azaltıyor.
 


New York Columbia Presbiteryan Hastanesinin ünlü kardiyografi cerrahlarından Dr. Mehmet Öz ile birlikte çalışan ve Reiki eğitimi almış olan şifacı Julie Motz, hastaların operasyonlar sırasındaki enerji dengesini korumak için, Reiki ve diğer hassas (subtle) enerji tekniklerini kullanıyor. Motz, doktor Öz e açık kalp ameliyatları ve kalp nakilleri sırasında destek veriyor. Motz un girdiği 11 operasyonun hiçbirinde, hastaların yaygın olarak görülen operasyon sonrası depresyona girmedikleri, bypass hastalarının operasyon sonrasında ağrı ve bacaklarda görülen zayıflık gibi sorunları yaşamadıkları ve organ nakli yapılan hastalarda vücudun organı reddetmesi sorununun ortadan kalktığı tespit ediliyor.
 


Reiki kliniğinde ele alınan hastalıklar arasında kanser, ağrı, kronik vakalar, operasyon sonrası cerrahi müdahaleler, stresi gidermek, kan dolaşımını canlandırmak, sinir sıkışmalarını engellemek ve gebelik de yer alıyor.


Dr. Cantwell Reiki nin kas ve iskelet zedelenmelerinden kaynaklanan ağrılarda, akut enfeksiyonlarda, başağrısında ve astımda çok yararlı olduğunu gördüm. Kronik ağrı çekilen hastalıklarda da çok faydası oluyor diyor.