AYLA IŞIK KİMDİR ?

AYLA IŞIK KİMDİR ?


1971 yılında Orhaneli

/ Bursa’da doğdu. Babası memur olduğu için, ilk orta ve lise öğrenimini Adana, Gönen/Balıkesir ve son olarak da Bursa’da tamamladı. 
 

 

1990 yılında evlendi. 1993 yılında  bir kızı,  1996 yılında bir oğlu oldu.  Önce evlenip çocuk yaptı, sonra kariyerine odaklandı. Kick Boks’tan, yağlıboya resme kadar pek çok spor dalında ve el sanatları da eğitimler aldı.  2003 yılında, Anadolu Üniversitesi  Açık Öğretim Fakültesi  Halkla İlişkiler Bölümünü bitirdi. 2009 yılında Reiki Master ( Reiki Öğretmeni ) oldu ve o tarihten bu yana Reiki eğitimleri veriyor, terapiler yapıyor. Aynı zamanda Nefes Terapileri, Stres Yönetimi, Yaşam Koçluğu, İlişki Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, Kariyer Koçluğu, Hamile Koçluğu ile (Neuro Linguistik Life Coach) koçluk çalışmaları da yapmakta. 2013’te, I Ching eğitimi aldı ve insanların gelecekle ilgili sorularını, kişilerin o anki enerjileriyle yanıtlamaya çalışıyor. 

Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümünde, Güz/Bahar dönemlerinde Sahne Uygulaması dersleri kapsamında, öğrencilere sahne hazırlığı için gerekli olan ısınma ve nefes teknikleri konularında verdiğim derslerle, sahne performansları arttırma çalışmaları yaptı. 

Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerine Reiki’nin Tıp alanında nasıl kullanıldığını ve dünya üzerinde ki uygulamalarını anlatan konferans verdi.

Süleyman Demirel Üniversitesi LÖSEV Kulübünün isteği üzerine “Değiştir Kendini” konferansı verdi.

Turkish Studies Dergisinde “Çocuk Eğitiminde Reiki Yönetimi” adlı bilimsel bir makale yazdı.

Kanal 3 “Oturma Odası” ve “Pınarla Her Daim” programlarında canlı yayın konuğu oldu.

Isparta ili Yalvaç ilçesinde Psidia Antik Kentte kazı yapan Arkeoloji ekibine açık hava meditasyonu yaptırdı.

Yerel gazeteler de köşe yazıları yazdı. Almış olduğu eğitimlerle ilgili pek çok Üniversite, okul ve kurumlarda Konferanslar verdi ve vermeye devam ediyor.  En son Konya Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesin de Esma-ül Hüsna ile Reiki Kursu eğitimini verdi. Aynı zamanda kitap yazmaya başlayan, Esma-ül Hüsnalarının enerjilerinin insan üstünde ki etkilerini konu alan, ilk kitabının ismi “Tanrı’nın Nefesi” kitabıdır. Yazmaya devam ediyor.